Fotele biurowe dla chorego kręgosłupa

Coraz więcej osób w związku z siedzącym trybem życia uskarża się na bóle pleców. Niewłaściwa pozycja podczas pracy przy biurku może powodować zwyrodnienia kręgosłupa, a także prowadzić do poważnych powikłań. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór fotela.

Najlepsze fotele biurowe w przypadku chorego kręgosłupa

Najczęściej kupując fotel do biurka w supermarkecie kierujemy się jego atrakcyjną ceną. Jak się jednak okazuje nie warto oszczędzać na zdrowiu swojego kręgosłupa i znacznie lepiej jest wybierać krzesła medyczne. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy musimy siedzieć na krześle wiele godzin każdego dnia. Wówczas idealnie sprawdzają się ergonomiczne fotele, które być może nie są najtańszym rozwiązaniem. Jednak ich cena potwierdza doskonałą jakość materiałów oraz wysoki komfort użytkowania.

Wybierając krzesła medyczne dla chorego kręgosłupa należy brać pod uwagę wyposażenie oraz funkcjonalność, jaką oferują. Najczęściej wybór fotela ergonomicznego do biurka jest dużym wydatkiem.

Należy jednak patrzeć na to także w aspekcie dobrej inwestycji, gdyż fotel do komputera oraz biurka zwiększy komfort siedzenia, poprawi stabilność kręgosłupa, a ponadto pomoże zminimalizować ból pleców. Dodatkowo fotele z patentem medycznym potrafią przetrwać próbę czasu oraz służyć bardzo wiele lat.

Fotele rehabilitacyjne oraz ortopedyczne

Zarówno fotele rehabilitacyjne jak też fotele ortopedyczne to doskonały wybór dla chorego kręgosłupa. Są one podstawą wygodnej oraz komfortowej pracy w biurze przez wiele godzin każdego dnia. Tym samym osoby cierpiące na różnego rodzaju choroby dotyczące degeneracji kręgosłupa powinny w szczególności zwracać uwagę na jakość swojego siedziska.

Wielogodzinne siedzenie pozwoli odciążyć mięśnie, i jednak w takiej sytuacji dochodzi do nadmiernego przeciążenia kręgosłupa. Najsilniej obciążony w trakcie siedzenia jest odcinek lędźwiowy, który musi mieć zapewnione dodatkowe wsparcie dzięki odpowiedniemu oparciu. Tym samym fotele ortopedyczne posiadają dodatkowe wzmocnienie oraz wyprofilowany kąt na odcinku lędźwiowym. Doskonale sprawdzają się także nowoczesne fotele wymuszające prawidłową postawę. Takie fotele można znaleźć tutaj.

Najczęściej są wyposażone w funkcje do regulacji krzesła względem sylwetki. Dotyczy to między innymi regulacji podparcia lędźwiowego, wysokości oparcia, wysokości podłokietników oraz konta nachylenia oparcia Jest również możliwość regulacji głębokości siedziska. Dobrze dopasowane krzesła medyczne nie mogą być ani zbyt głębokie ani zbyt płytkie. Muszą być także dopasowane do wzrostu oraz wagi użytkownika.

Doskonałej jakości fotele i krzesła medyczne

Fotele rehabilitacyjne to doskonały wybór dla osób, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa oraz innych dolegliwości z nim związanych. Poza odpowiednim profilem na wysokości odcinka lędźwiowego ważny jest tak zwany klin lędźwiowy.

Profesjonalne fotele ortopedyczne posiadają odpowiedniej wielkości klin, który może zapewnić jak najbardziej naturalną lordozę kręgosłupa oraz przemyślaną konstrukcję. Fotele takie posiadają również nowoczesne systemy, dzięki którym kręgosłup zostaje podtrzymywany w naturalnej oraz właściwej pozycji.

Dzięki czemu nawet wielogodzinne siedzenie za biurkiem nie stanowi dużego obciążenia dla kręgosłupa. Oczywiście ważne są także przerwy podczas pracy, które warto poświęcać na przynajmniej minimalną aktywność fizyczną, na przykład krótki spacer, przejście się po schodach lub wyjście z budynku.